PoDzwonku

Zaczekaj chwilkę...
load

Witamy w PoDzwonku!
Przyprowadzamy, odprowadzamy, bawimy i uczymy.

img

  • img

    Przesuń obrazek palcem!

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

O naszym przedsięwzięciu.

Jesteśmy prywatną Świetlicą Edukacyjną dla dzieci i dorosłych. Naszym celem jest tworzenie szczególnego miejsca, w którym w miłej i przyjaznej atmosferze, bezpiecznie i twórczo spędzą czas po szkole dzieci, a dorośli otrzymają wsparcie i pomoc w wychowaniu swoich pociech. Wybraliśmy zajęcia pozalekcyjne z różnych dziedzin, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Koniec z wielogodzinnymi dojazdami ! :) Dzieci nareszcie nie muszą dojeżdżać na zajęcia, to zajęcia " dojechały" do dzieci. Jeżeli mimo naszych starań nie znaleźliście u nas upragnionych zajęć dla Waszego dziecka, prosimy zgłoście nam potrzebę. Staniemy na głowie, żeby i te zajęcia znalazły się w "Po dzwonku".

Co proponujemy?

img

Nasza oferta

Mamy do dypozycji 150 m powierzchni na 3 poziomach. Na parterze; dużą salę, w której się bawimy i odpoczywamy, z wyjściem do niewielkiego ogródka, mamy w nim w nim grządkę i uprawiamy warzywa i kwiaty. Na pierwszym piętrze 3 sale: do odrabiania lekcji w ciszy i skupieniu, odbywają się w niej również zajęcia artystyczne i językowe, salę informatyczno-matematyczną i gabinet terapii (logopedycznej i spotkań z psychologiem). Na 2 piętrze - sala zabaw i zajęć ruchowych, można w niej biegać, skakać, grać w piłkarzyki i cymbergaja, strzelać z łuku. Odbywają się w niej również zajęcia teatralne i taneczne.

img

Pomysł
Pomysł na założenie świetlicy dojrzewał przez kilka lat własnych doświadczeń Rodzica a także wymiany spostrzeżeń z innymi Rodzicami. Wszyscy dostrzegaliśmy potrzebę utworzenia świetlicy „z prawdziwego zdarzenia“, która nie będzie kojarzyć się z miejscem przepełnionym i głośnym, brakiem warunków do odrabiania lekcji, przechowalnią w której dzieci spędzają czas grając na telefonach komórkowych I tabletach. Równocześnie potrzebne jest miejsce w którym zapracowani Rodzice, często bezradni w wychowaniu swoich dzieci otrzymają profesjonalne wsparcie i pomoc. Wiedza, kwalifikacje i doświadczenie pozwalają nam stworzyć takie miejsce. „Po dzwonku“ w kameralnych warunkach dzieci znajdą czas na odpoczynek, odrabianie lekcji, zabawę i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz na zajęcia pozalekcyjne. Pomożemy w przygotowaniach do sprawdzianów a także w uzupełnianiu braków z powodu nieobecności w szkole. Szczególną opieką otoczymy dzieci 6-letnie, które rozpoczynają trudny okres w szkole, pomożemy czwartoklasistom, którzy wchodzą w nowy etap edukacyjny.

Zajęcia podstawowe
W RAMACH KARNETÓW
Zabawy i gry z animatoramii, zabawa z hiszpańskim – dzieci podczas zabawy uczą się j. hiszpańskiego. oraz oczywiście:

Tydzień będzie podzielony na 5 różnych tematów wiodących. Każdy dzień będzie inny ale skoncentrowany na jednym temacie wiodącym. Kolejność dni będzie się zmieniać cyklicznie.

dzień artystyczny:
pobudzanie twórczej aktywności dziecka, plastyka i rękodzieło (warsztaty tkackie). Za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku (krepina, makulatura, kłębki wełny, opakowania, buteleczki po napojach, gazety), przenosimy się w świat fantazji, bawimy się i uczymy.
dzień kulinarny:
samodzielnie przygotowujemy „coś“ pysznego, pieczemy bułeczki, przyrządzamy sałatki lub kolorowe tosty, tworzymy własną księgę przepisów kulinarnych.
dzień muzyczny:
zabawy rozluźniające, odprężające, oparte o ruch i taniec: słuchamy muzyki, śpiewamy, organizujemy karaoke i gry muzyczne

dzień literacki:
głośno czytamy książki, dobór lektury zgodny z zaleceniami akcji „Cała Polska czyta dzieciom“ (Złotej Listy książek polecanych), oswajamy emocje czytając bajki terapeutyczne, czytają również dzieci (starsze dzieciom młodszym). Głośne czytanie pod kierunkiem logopedy medialnego, będziemy zwracać uwagę na wyraziste czytanie, dykcję i prawidłowy oddech, teatrzyk, slajdy.
dzień sportu i gier:
organizujemy zabawy ułatwiające integrację uczestników, gry zespołowe (m.in. kalambury) i zabawy ruchowe, bicie swoich rekordów w różnych konkurencjach, a także gry planszowe, stolikowe. Odwiedzamy chorych kolegów i koleżanki za pośrednictwem kamery i skype, nowoczesna technologia wykorzystywana jest do komunikacji, budowaniu więzi i integracji.

Kontakt!

img

Zadzwoń! Stuknij w numer!

tel. 508-285-815