O nas

  • Społeczność Po dzwonku

O naszym przedsięwzięciu

Jesteśmy prywatną Świetlicą Edukacyjną dla dzieci i dorosłych. Naszym celem jest stworzenie szczególnego miejsca, w którym w miłej i przyjaznej atmosferze, bezpiecznie i twórczo spędzą czas po szkole dzieci, a dorośli otrzymają wsparcie i pomoc w wychowaniu swoich pociech.
Wybraliśmy zajęcia pozalekcyjne z różnych dziedzin, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Koniec z wielogodzinnymi dojazdami ! :) Dzieci nareszcie nie muszą dojeżdżać na zajęcia, to zajęcia " dojechały" do dzieci. Jeżeli mimo naszych starań nie znaleźliście u nas upragnionych zajęć dla Waszego dziecka, prosimy zgłoście nam potrzebę. Staniemy na głowie, żeby i te zajęcia znalazły się w "Po dzwonku".

Mamy do dypozycji 150 m powierzchni na 3 poziomach. Na parterze; dużą salę, w której będziemy się bawić i odpoczywać z wyjściem do niewielkiego ogródka, założymy w nim grządkę i będziemy uprawiać warzywa i kwiaty. Na pierwszym piętrze 3 sale: do odrabiania lekcji w ciszy i skupieniu, będą się w niej również odbywać zajęcia artystyczne i językowe, salę informatyczno-matematyczną i gabinet terapii (logopedycznej i spotkań z psychologiem). Na 2 piętrze - sala zabaw i zajęć ruchowych, można w niej biegać, skakać, grać w piłkarzyki i cymbergaja, strzelać z łuku. Będą się w niej również odbywać zajęcia teatralne i taneczne.

Pomysł na założenie świetlicy dojrzewał przez kilka lat własnych doświadczeń Rodzica a także wymiany spostrzeżeń z innymi Rodzicami. Wszyscy dostrzegaliśmy potrzebę utworzenia świetlicy „z prawdziwego zdarzenia“, która nie będzie kojarzyć się z miejscem przepełnionym i głośnym, brakiem warunków do odrabiania lekcji, przechowalnią w której dzieci spędzają czas grając na telefonach komórkowych I tabletach. Równocześnie potrzebne jest miejsce w którym zapracowani Rodzice, często bezradni w wychowaniu swoich dzieci otrzymają profesjonalne wsparcie i pomoc. Wiedza, kwalifikacje i doświadczenie pozwalają nam stworzyć takie miejsce. „Po dzwonku“ w kameralnych warunkach dzieci znajdą czas na odpoczynek, odrabianie lekcji, zabawę i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz na zajęcia pozalekcyjne. Pomożemy w przygotowaniach do sprawdzianów a także w uzupełnianiu braków z powodu nieobecności w szkole. Szczególną opieką otoczymy dzieci 6-letnie, które rozpoczynają trudny okres w szkole, pomożemy czwartoklasistom, którzy wchodzą w nowy etap edukacyjny.

 

 

C. D. N.